Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Патріарх РПЦ проти чужого ідолопоклонства. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", учора, 10 лютого 2013 року, в день пам'яті Новомучеників і Сповідників російських, патріарх Кирило застеріг сучасників від служіння новим ідолам, якими, за його словами, в XXI є насолода, споживання, влада і гроші. "Потрібно уявити собі атмосферу, в якій ці мужні люди пішли проти течії, адже з ідолами зв'язується людське щастя, так само точно, як в античні часи... З новими, нерукотворними ідолами пов'язувалося щастя, благополуччя, побудова справедливого суспільства, пришестя Царства Божого в світ, але без Бога", - заявив патріарх в Успенському соборі Кремля.

Як вважає предстоятель РПЦ, в XX столітті ідолопоклонство обернулося "страшною кров'ю для всього народу" - і, здавалося б, нащадки, які пережили жахи тих кривавих років повинні мати "дуже сильне щеплення від усякого ідолопоклонства". Однак, зазначив патріарх, нові покоління людей почали служити новим ідолам. "Цими ідолами стають багатство, насолода, споживання, влада, гроші", - пояснив він. Крім того, на думку церковного діяча, корупція і злочинність в цілому - "слідство ідолопоклонства", прагнення до нестримної насолоди. Врятувати росіян від помилок, можуть "сильна віра і пам'ять про наших мучеників і сповідників, які навіть перед загрозою смерті не поклонялися ідолам", - вважає патріарх.

Між іншим: Нещодавно в мережі було оприлюднено фото яхти "Паллада", що належить Московському Патріарху Кирилу. Ці фото чудово доповнюють проповідь Святійшого Владики. Чи не так?