Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 25 лютого 2013 р.

Кардинал пішов у відставку через звинувачення

У понеділок, 25 лютого, найбільш високопоставлений представник Римсько-католицької церкви у Великобританії кардинал Кіт О'Брін подав у відставку зі свого поста архієпископа Сент-Ендрюського та Единбурзького і тепер не зможе брати участь у конклаві з обрання нового Папи Римського. Причиною цього вчинку стали звинувачення О'Бріна у непристойній поведінці. Звинувачення проти єдиного кардинала Великобританії висунули три діючих та один колишній священик; передбачувані випадки неприпустимої поведінки і домагань належать до 1980-тих років. Зазначимо, що кардинал, якому скоро виповниться 75 років, мав намір піти на пенсію відразу ж після конклаву. Причому О'Брін не раз заявляв, що дуже серйозно ставиться до своєї ролі в обранні нового понтифіка. Відставку кардинала вже затвердив Папа Римський Бенедикт XVI. 

"Святий отець вирішив, що моя відставка вступає в силу від сьогоднішнього дня", - сказано в заяві О'Бріна на його офіційному сайті. Єдиний британський кардинал заявив також, що не хоче привертати до себе увагу ЗМІ, адже вона має бути зосереджена на виборчому процесі. Обвинувачення та відхід зі свого поста О'Бріна може призвести до кризи у церкві Шотландії, оскільки один із її верховних керівників виявляється замішаним у сексуальному скандалі. Водночас Британія на майбутньому конклаві залишається без представника. 


Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Бенедикт XVI вирішив відректися від Святого престолу через гей-скандал у Ватикані. Папа нібито прийняв рішення зректися престолу 17 грудня 2012 року після того, як отримав доповідь від трьох кардиналів, які займалися так званою справою Ватілікс, на кілька сотень сторінок, яка містить компрометуючі відомості про впливових ватиканських кардиналів. У понеділок, 25 лютого, офіційний представник Святого престолу отець Федеріко Ломбарді заявив, що покидає папський престол Бенедикт XVI передасть досьє, підготоване трьома кардиналами у гучній справі Ватілікс, лише наступному понтифіку. 

11 лютого Бенедикт XVI, який став найстаршим за віком на момент обрання Римським Папою від часів Папи Климента XII (обраний у 1730 році), заявив про своє рішення зректися тому, що не відчуває в собі сил далі виконувати обов'язки глави католицької церкви. Після того як 28 лютого Папа Римський офіційно складе з себе повноваження, найближчим часом збереться конклав кардиналів, який обере нового главу католицької церкви.