Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 3 лютого 2013 р.

Прощення Pussy Riot зародить почуття вседозволеності

Московський патріарх Кирило вважає можливим прощення церквою учасниць панк-гурту Pussy Riot за їхній "молебень" у храмі Христа Спасителя. Предстоятель РПЦ наголосив, що для цього дівчата мають покаятися у вчиненому. Без цієї умови, переконаний патріарх, суспільство не зрозуміє позиції церкви. І це може мати наслідком народження в людей почуття вседозволеності, вважає Кирило. 

"Церква, співчуваючи кожному грішникові, звернулася до держави з проханням проявити милосердя до засуджених. Однак необхідно пам'ятати, що поблажливість і прощення найбільш дієві в з'єднанні з каяттям і рішучістю не повторювати злочинні дії в майбутньому. Інакше замість виправлення воно може породити відчуття вседозволеності, яке стане причиною нових злочинів", - наголосив владика.

Прощення Pussy Riot зародить почуття вседозволеності
За словами Патріарха, в останні місяці в патріархію надійшло "величезна кількість звернень" від приватних осіб і громадських організацій з підтримкою РПЦ: люди обурювалися "явною організованістю, відвертою розгнузданістю, наклепницької спрямованістю і войовничістю антицерковної кампанії", Виступаючи на Архієрейському соборі, Кирило також зазначив, що нападки на РПЦ за останні півтора року стали "перевіркою". При цьому не всі з мирян і священнослужителів цю перевірку пройшли. "За недомислу, а може, і зі злої волі вони у своїх виступах погоджувалися з несправедливими звинуваченнями на адресу церкви", - заявив патріарх.