Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 26 лютого 2013 р.

Після зречення Папа стане "Почесним Папою"

Після свого зречення Папа Римський Бенедикт XVI отримає титул "почесного Папи" або "почесного Римського понтифіка". Про це повідомив глава служби друку Святого престолу Федеріко Ломбарді. За словами офіційного представника Ватикану, понтифік збереже своє папське ім'я Бенедикт XVI, а звертатися до нього можна буде й надалі "Ваша Святосте". Ломбарді повідомив, що почесний Папа буде носити "просту білу сутану" і коричневі, але не червоні черевики. Що стосується золотого персня і свинцевої печатки Бенедикта XVI, то після завершення папського служіння вони відповідно до встановленої процедури будуть "анульовані". 

Останньою появою Папи Бенедикта XVI на публіці стане його вихід на балкон палацу в літній папській резиденції Кастельгандольфо, куди ввечері 28 лютого він вилетить на вертольоті з Ватикану. Незабаром після цього його перестане охороняти Швейцарська гвардія. Ломбарді повідомив, що конгрегації (зборів) Кардинальської колегії, які передують конклаву, на якому буде обраний новий Папа Римський, почнуться, швидше за все, у понеділок 4 березня. 

Нагадаємо, Папа Римський Бенедикт XVI 28 лютого зречеться престолу. Папа пояснив, що почав відчувати тягар від роботи на престолі. Він довго обдумував це рішення і вирішив зробити це "на благо церкви" і через свій вік. Зазначимо, Ватикан вже призначив дату виборів нового Папи. Конклав кардиналів, який обере нового Папу Римського після відходу Бенедикта XVI, збереться в березні 2013 року.