Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 лютого 2013 р.

За покривання педофілів зняли кардинала

Архієпископ Лос-Анжелеса Хосе Гомес звільнив від публічних обов'язків свого попередника, кардинала Роджера Махоуні, за його роль у приховуванні злочинів священиків-педофілів в 1980-х роках, повідомляє Associated Press. Махоуні звільнений від обов'язків того ж дня, коли католицька архиєпархія Лос-Анджелеса за рішенням суду опублікувала на своєму сайті основну частину документів, пов'язаних зі справою про педофілію. 

Деяким з цих свідчень уже кілька десятків років, пише The Los Angeles Times. Серед документів - листування керівництва єпархії, особисті справи 122 священиків, звинувачених у педофілії, звіти лікарів, повідомлення, відправлені у Ватикан, з яких видно, як кардинал Махоуні та інші намагалися приховати провину священиків-педофілів своєї єпархії. 

"Ці документи здалися мені жорстоким і болючим читанням. Не може бути ні перепрошень, ні виправдань тому, що сталося з цими дітьми", - заявив Хосе Гомес. Колишній найближчий помічник Махоуні Томас Каррі також знятий з посади єпископа Санта-Барбари.