Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

УПЦ Канади бажає Папі доброго здоров'я

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", цими днями Управління комунікацій (зв'язків) Української Православної Церкви Канади оприлюднило офіційне повідомлення з нагоди відставки Папи Римського. У ньому, від імені Високопреосвященнішого Митрополита Юрія, Преосвященного єпископа Іларіона, Преосвященного єпископа Андрія, духовенства, чернецтва та віруючих висловлюють офіційний подив та жаль канадського народу, дізнавшись рано вранці 11 лютого 2013 року про відставку Папи Бенедикта XVI за станом здоров'я. 

"Це історичне рішення, прийняте Папою Бенедиктом, безсумнівно, зроблене після довгих молитов і ревності задля слави Божої та користі Католицької Церкви та її віруючих. Обрання Папи Бенедикта в 2005 році було схвально сприйняте Православною Церквою у світі. Лідери Православних церковних юрисдикцій по всьому світі заявили, що Папа Бенедикт явив чутливість до православної традиції та вдячність Православній Церкви за багатство її богослов'я та духовності. Його сильна підтримка богословського діалогу призвела до розвитку плідних православно-католицьких відносин, які є до сьогодні. У 2006 році Папа здійснив історичний візит до Константинопольського Патріархату на Престольне свято святого Андрія Первозванного, під час якого привернув увагу суспільства до спільних проблем : гідності людського життя, навколишнього середовище та миру на Близькому Сході. Це був перший візит Папи до Вселенського Патріархату з 1979 року. Цей візит відкрив шлях для більш широкого діалогу, який триває сьогодні.

На фото: Предстоятель УПЦ Канади та Вселенський Патріарх Варфоломій
Також відбувалися щорічні делегації Константинопольського Патріархату в Ватикан на Престольне свято свв. Петра і Павла. Папа Бенедикт також віддав свій голос в підтримку тих, хто у нас на батьківщині Украні відчуває складне становище в таких питаннях, як свобода віросповідання, поліпшення соціальних умов та демократичних реформ. Папу Бенедикта будуть пам'ятати й шанувати за його богословський доробок та співпрацю з Православною Церквою під час його служіння. Українська Православна Церква Канади бажає Папі Бенедикту всього найкращого, Божого благословення та доброго здоров'я". - говориться в повідомленні.