Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Путін привітав буддистів Росії зі святом

Президент Росії Володимир Путін привітав російських буддистів зі святом Сагаалган - настанням нового року за місячним календарем, передає ІТАР-ТАРС. «Свято Білого місяця, що знаменує зустріч Нового року за місячним календарем, має давні і прекрасні традиції, що стали невід'ємною частиною багатющого духовного і культурної спадщини нашої багатонаціональної Батьківщини. Він уособлює чистоту помислів і вчинків, оновлення та процвітання. Символізує любов людини до рідної землі, її святинь », - йдеться у привітанні, текст якого розміщено на сайті Кремля.

«Відрадно, що буддійські релігійні організації активно беруть участь у житті нашої країни, вносять вагомий внесок у вдосконалення духовно-морального, патріотичного виховання молоді, розвиток міжконфесійного діалогу, - зазначив глава держави. - І звичайно, їх діяльність дуже важлива для підтримки міжнаціонального миру і громадянської злагоди в суспільстві ».

Глава Буддійської традиційної Сангхі / церкви / Росії Пандіто Хамбо лама Дамба Аюшеев також привітав мирян з наступившим сьогодні Новим роком за місячним / східним / календарем - роком Змії. Глава буддистів Росії нагадав мирянам, що Будда Шак'ямуні затвердив найбільшою коштовністю в світі життя людини і закликав дбати про збереження життя своїх близьких людей в наступаючому році змії, зберігати пам'ять про предків.«Відвідуючи в ці дні свої родові Дацан / монастирі /, де молилися ваші діди та прадіди, ви отримаєте вказівки та поради лам - астрологів і філософів - як подолати можливі проблеми і перешкоди в наступаючому році Змії, яка перебуває в стані стихії води. Крім того, в своїх родових дацанах ви будете згадувати  життя рідних людей, що вже пішли з життя,  а  значить в душі будете разом з ними і з усіма предками, і тоді ваша совість і сором будуть чистими і відкритими перед ними і нащадками », - підкреслює Хамбо лама.

«Господарем року, що минув, є міфічний дракон, істота яку ніхто не бачив, але багато земляни його чомусь бояться. Між тим, саме в цьому дивовижному році почав споруджуватися палац для Бодхісаттви Манжушірі в місці, яке вибрав і визначив ще в 1732 році для заснування першого дацана в Росії перший ієрарх російського буддизму Дамба Даржа Заяєв. Через 280 років ... ми почали спорудження цього палацу », - наголошується у привітанні Дамби Аюшеева. У ньому він також нагадує про те, що відроджується ще цілий ряд монастирів-дацанів, знакових для історії російського буддизму.