Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 лютого 2013 р.

Папа виступив з останньою недільною проповіддю

У неділю, 24 лютого, понтифік Бенедикт XVI, який незабаром залишає папський престол, в останній раз звернувся до віруючих з традиційною недільною проповіддю Angelus. Площу Святого Петра у Ватикані заполонили більше 200 тисяч паломників і туристів, які прийшли послухати останнє звернення Папи. "Господь покликав мене "піднятися на гору", щоб присвятити всього себе молитвам і медитації, але це не означає, що я покидаю Церкву. Навпаки, якщо Бог попросив мене про це, то через те, що таким чином я зможу продовжити служити йому з тією ж самовідданістю й з тією ж любов'ю, з якими робив це досі, але більш підходящим для мого віку й моїх сил чином ", - сказав Бенедикт XVI. 

Як повідомляється, багато віруючих, зустрічаючи Папу Римського, розгорнули плакати з вдячністю понтифіку. "Спасибі вам за вашу любов і підтримку в цей особливий момент для мене і Церкви", - додав Бенедикт XVI, звертаючись до присутніх, які відповіли йому оплесками.


Про своє рішення зректися Апостольського престолу 85-річний Бенедикт XVI оголосив 11 лютого, пояснивши, що більше не може очолювати Католицьку церкву через похилий вік. 28 лютого Бенедикт XVI покине Ватикан і відправиться на вертольоті в резиденцію Кастель Гандольфо, розташовану в 30 кілометрах на південний схід від Рима. Конклав з обрання нового понтифіка повинен відбутися в першій половині березня. 

Напередодні Ватикан поширив заяву, що публікації деяких ЗМІ про пов'язані з Ватиканом скандали націлені на те, щоб вплинути на процес обрання наступного Папи Римського.