Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 лютого 2013 р.

Глава УГКЦ вважає "Руський мір" відновленням СРСР

Глава Української греко-католицької церкви архієпископ Святослав (Шевчук) заявив, що концепцію Руського світу реанімують як імперіалістичну ідею відновлення Радянського Союзу. Про це він сказав в інтерв'ю російському виданню Независимая газета-Религия. "Ідея Руського світу базується на ідеологічній основі, яка не має нічого спільного ні з Церквою, ані з історією. Це концепція, в якій свого часу ЦК КПРС побачив дуже підходящий ідеологічний інструмент. 

Зараз ця псевдонаукова платформа реанімується як імперіалістична ідея відновлення Радянського Союзу. Ідея "спільної колиски", коли переноситься в суспільство, проявляється в таких ось ініціативах об'єднавчого референдуму. Коли її переносять на церковну платформу, то з'являються ідеї так званого Руського міра, хоча правильно його назвати Російський мір", - заявив глава УГКЦ. 

Він зазначив, що в Україні чітко розуміють, що за цим стоїть, яка причина і які цілі переслідуються. "Думаю, в освіченої людини як в Україні, так і в Росії спроби реанімувати такі пустоцвіти радянської ідеології можуть викликати лише іронію. Українці мають свою, зовсім іншу концепцію", - наголосив архієпископ. "Свого часу цю концепцію сформулював мій великий попередник Йосип Сліпий. Вона полягає в одній простій фразі: "Бути собою". 

Для нас, українців, бути собою - значить будувати Український світ. Це не концепція протистояння проти когось. Ми народ, у якого вкрали історію, і сталося це на догоду тим чи іншим імперським ідеологіям. Український світ - це світ вільної людини, народу, який народився понад тисячу років тому під час хрещення Русі. 

Нагадаємо, раніше глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) заявив, що без діалогу з Московським патріархатом "неможливо зупинити русифікацію України і українофобію в Росії".