Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 лютого 2013 р.

Християни покидають Близький Схід

За останнє сторіччя чисельність християн на Близькому Сході зменшилася в 2 рази. Ще на початку ХХ століття християни становили близько 20% населення Близького Сходу, але сьогодні це число досягає лише 10% жителів. В Єрусалимі та Назареті число християн становить всього близько 2%. Найбільша християнська громада знаходиться в Лівані, в якому християни складають близько 35% від загальної чисельності населення країни. Однак християнська міграція присутній і тут. «Світ ісламу все радикальніше воює із Заходом, ототожнюючи його з християнством, тому проблеми ростуть», - підкреслив викладач Папського Східного інституту, ісламолог, священик єгипетського походження батько Халіль Самір (Samir Khalil Samir). 

Зі зменшенням кількості християн в цьому регіоні отець Самір пов'язує також проблеми у багатьох сферах суспільного життя. На думку священика, «результат» зменшення прихильників Христа впливає на погіршення економічних показників, політичну нестабільність і, перш за все, на проблеми, пов'язані з правами людини, особливо, що стосується прав жінок, свободи віросповідання, суспільного розвитку, соціальних прав самих бідних і слабких. У цьому контексті експерт зазначив, що нерідко з боку самих мусульман (інтелектуалів, політиків і діячів культури) звучить заклик християнам: «Залишіться! Ми жили разом протягом стількох століть! » 

Храм Горобу Господнього
Отець Самір підкреслює, що різні релігії та культури можуть жити разом в цьому регіоні, тільки якщо будуть сприймати один одного як взаємне збагачення, а не як загрозу. Ще однією умовою є принцип рівності та прийняття законів, які б виключали будь-яку дискримінацію.