Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 21 лютого 2013 р.

У Японії виконали три смертні вироки

У Японії виконали смертний вирок щодо трьох ув'язнених. Одного з них повісили за викрадення і вбивство неповнолітньої дівчинки, другого - за різанину в Ібараці, жертвами якої стали семеро людей, третій страчений за вбивство продавця в одній із закусочних у Нагої. Як повідомили місцеві ЗМІ, у 2004 році злочинець викрав дитину і надіслав на мобільний телефон її матері фотографію дівчинки з наступним текстом: "Твоя донька у мене". Зловмисник втопив дівчинку, так і не висунувши жодної вимоги. Труп дитини виявили в одній із місцевих водойм, а чоловік був затриманий через кілька тижнів при спробі викрадення старшої сестри убитої. Ця трагедія викликала суспільний резонанс. 

Зараз у японських в'язницях перебувають понад сто смертників, в тому числі колишній лідер секти АУМ Сінрікьйо Секо Асахара, за наказом якого у 1995 році злочинці розпорошили у токійському метро смертельно небезпечний газ зарин. За опитуваннями громадської думки, більша частина населення - 85% - підтримує смертну кару. 

Міжнародні правозахисні організації закликають Японію скасувати цей вид покарання як негуманний. Засуджений може очікувати страти роками, але дізнається про неї тільки вранці у день виконання вироку.