Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 лютого 2013 р.

Деталі Архієрейського Собору РПЦ від 1-5.02.13

Як передає репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", з 2 по 5 лютого в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя проходило засідання Архієрейського Собору Російської Православної Церкви, в якому взяли участь 280 архієреїв із 290-ти єпископів РПЦ. На закінчення Собор прийняв Постанови та звернувся з Посланням до кліру, чернецтва і мирян РПЦ. Засвідчуючи єдність Російської Православної Церкви на Собор прибули єпископи з 247 єпархій Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Естонії, а також єпархій, що перебувають у далекому зарубіжжі. 

1 лютого відзначалася четверта річниця інтронізації Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Цей день ознаменувався соборним богослужінням в Храмі Христа Спасителя усього сонму архіпастирів Руської Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем. Того ж дня відбулася зустріч членів Архієрейського Собору з Президентом Російської Федерації В.В. Путіним, у ході якої обговорювалися ключові питання церковно-державних відносин. Глава Російської держави дав високу оцінку працям Руської Православної Церкви, а також відповів на низку запитань архіпастирів. 

2 лютого, в перший день роботи Собору з доповіддю про життя і діяльність Руської Церкви до Соборян звернувся Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Предстоятель докладно описав різні аспекти внутрішньоцерковного життя, а також церковно-державних та церковно-суспільних відносин на всьому просторі Російської Православної Церкви. У доповіді були порушені, зокрема, питання, пов'язані з утворенням нових єпархій і створенням митрополій, життям парафій за кордоном, фінансово-господарські аспекти діяльності Церкви і різні теми духовної освіти. Прозвучала оцінка місіонерського, молодіжного і соціального служіння Церкви за останні роки. Також Святіший Патріарх торкнувся питання інформаційної діяльності Церкви, її діалогу з суспільством і державою. Предстоятель поділився своїм баченням міжправославних і міжхристиянських відносин, взаємодії з представниками інших релігій. 


Деталі Архієрейського Собору РПЦ від 1-5.02.13
У наступні дні члени Архієрейського Собору в дусі церковного однодумності прийняли ряд документів, запропонованих для розгляду Міжсоборною присутністю: 

Була затверджена нова редакція Статуту Руської Православної Церкви з урахуванням внесених до нього поправок.

Архієрейський Собор також прийняв рішення про загальноцерковне прославлення преподобного Далмата Ісетського, прославленого раніше в соборі місцевошанованих Сибірських святих.Собором було прийнято Положення про нагороди Руської Православної Церкви. Документ упорядковує систему загальноцерковних та богослужбових нагород Руської Церкви, що були засновані в різний час. 

Одноголосним рішенням членів Собору був затверджений на новий термін діючий склад Загальноцерковного суду. 

На закінчення Освячений Архієрейський Собор прийняв Постанови та звернувся з Посланням до кліру, чернецтва і мирян Російської Православної Церкви. Всі дні роботі Собору передувало служіння Божественної літургії в Храмі Христа Спасителя. На богослужіннях в ці дні підносилися сугубі молитви про успішне проведення Архієрейського Собору.