Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 26 лютого 2013 р.

Сорос: Велика політика США в Греції

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на сайт makeleio.gr, значний резонанс викликала публікація авторитетного німецького ділового тижневика WirtschaftsWoche, заснована на сенсаційних документах, що потрапили в розпорядження редакції. У редакційній статті стверджується, що американський мультимільйонер і інвестор Джордж Сорос фінансує другу за популярністю в Греції політичну партію СІРІЗА. За даними Wirtschaftswoche американський фінансист допоміг організувати поїздку лідера ліворадикальної коаліції СІРІЗА Алексіса Ціпрас у США, в ході якої грецький політик познайомився з впливовими представниками американського політичного істеблішменту, отримавши у них своєрідний «ярлик» на «князювання» в Греції. 

Німецькі журналісти вважають, що Сорос хоче використовувати партію Ціпрас як своєрідний важіль тиску на Німеччину. Коаліція СІРІЗА давно відома своєю антинімецькою риторикою; різкою критикою політики Ангели Меркель був перейнятий виступ делегації СІРІЗА в США. «Чому Сорос спонсорує таких антикапіталістичних підбурювачів, як Ціпрас з його тирадами проти Німеччини? Вголос про це не міркують через страх перед впливовим мільярдером. Але у конфіденційній бесіді з одним менеджером прослизає фраза «Сорос хоче помститися Німеччині». 

Близькі до родини магната відзначають, що Сорос відчуває «ненависну любов до Німеччини». У нього є особиста інтереси щодо розвитку подій в Європі і Німеччині », - стверджують німецькі журналісти. 

Сорос: Велика політика США в Греції
Втім, деякі грецькі аналітики вбачають в інтересі Сороса до грецьких лівих радикалів іншу підоснову. СІРІЗА активно і давно співпрацює з неурядовими організаціями в Греції, фінансованими Соросом. Коаліція лівих радикалів виступає з підтримкою сексуальних, етнічних і релігійних меншин. Багато хто називає політику цієї партії антинаціональною, оскільки її лідери заперечують факт геноциду греків в Малій Азії і виступають за територіальні поступки сусідам Греції. Коаліція СІРІЗА - послідовний противник збереження впливу Церкви на грецьке суспільство і виступає за скасування інституту військових священиків, фінансування зарплат ієреїв з державного бюджету, вимагаючи повного відокремлення Церкви від держави.