Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 лютого 2013 р.

12 лютого: Мученика Феодора Митиленського

Святий Феодор був люблячим батьком сімейства і жив на острові Лесбос (Митилена) в XVIII столітті. Одного разу в пориві гніву він відрікся від християнської віри і прийняв іслам. Незабаром Феодор усвідомив скоєне і вирушив на гору Афон, де провів деякий час в аскетичних подвигах і покаянні. Нарешті, прийнявши миропомазання і долучившись Святих Таїн, Феодор отримав від духовного отця благословення повернутися на батьківщину. На Митилені він негайно прийшов до судді. «Чи годиться тому, хто був обманутий, просити у тебе правосуддя?» - Запитав Феодор. 

«Так, звичайно», - відповідав турок. «Так от. Я був обманутий, оскільки змінив мою віру, це найчистіше золото, на вашу, яка є не що інше, як груба мідна монета ». З цими словами Феодор зірвав з себе і кинув додолу тюрбан, а замість нього надів на голову чорну чернечу скуфію. 

Ніякі подальші судові засідання, лестощі та вмовляння не принесли результату, і Феодор був засуджений на смерть. По дорозі до місця страти він із сяючим обличчям радісно розмовляв з катами, оскільки був переконаний, що прямує до життя, а не йде на смерть. 

Коли йому показали мотузку, на якій його повинні були повісити, він поцілував її, надів собі на шию і, попросивши вибачення у всіх знаходилися там християн, сам піднявся на камінь, що служив ешафотом. Його тіло було кинуто в море, але декілька днів опісля християни знайшли його на березі і домоглися дозволу гідно поховати святого мученика Феодора. Це сталося в 1784 році.

Читайте також: