Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 лютого 2013 р.

6 лютого: Преподобної Ксенії Міласської

Преподобна Ксенія (V), в миру Євсевія, була єдиною дочкою знатного римського сенатора. З юності вона прагнула до Бога. Щоб уникнути майбутнього шлюбу, таємно пішла з батьківського дому з двома відданими їй служницями і відплила на кораблі. Зустрівшись, за промислом Божим, з настоятелем обителі святого апостола Андрія, яка знаходилася в місті Мілассе, в Кесарії, вона впросила його взяти її, разом з супутницями, в Міласс; змінивши своє ім'я, вона назвалася Ксенією. 

У Мілассі вона купила землю, побудувала храм в ім'я святого Стефана і заснувала жіночий монастир. Незабаром після цього єпископ Міласса, Павло, посвятив Ксенію в дияконіси, як цілком достойну цього звання за доброчесного життя. Свята всім надавала допомогу: для бідних була благодійниця, для скорботних - утішителькою, для грішних - наставницею. Мала глибоке смирення, вважаючи себе гіршою та грішнішою всіх. У подвигах своїх керувалася порадами палестинського подвижника преподобного Євфимія. 

Високим духовним життям свята Ксенія залучила багато душ до спасіння. Кончина святої діви, під час молитви, була відзначена Господом явищем в небі над монастирем знамення у вигляді світлого вінця з блискучим посеред нього хрестом, який супроводжував тіло святої, винесене в місто до народу, і зберігався до самого моменту поховання. Безліч хворих, торкаючись до мощей святої, отримало зцілення.

Преподобна Ксенія Міласська, дияконіса