Вівторок, 19 лютого 2013 р.

Українці засуджують бунтарок та блудниць

Відносини між релігійними конфесіями в Україні завжди були толерантними і заснованими на взаємній повазі, тому найбільші скандальні акції 2012 року з участю «PUSSY RIOT» і «Femen» заслужили засудження в українському суспільстві. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Регіональна толерантність, ксенофобія і права людини в 2012 році», проведеного «Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС)» за замовленням «Інституту прав людини, протидії екстремізму і ксенофобії (IHRPEX)». Так 48,4% респондентів однозначно засудили так званий панк-молебень «PUSSY RIOT» в Храмі Христа Спасителя в Москві. 32,9% опитаних нічого не чули про цю акцію. 9,1% мають суперечливе ставлення до неї. 8,8% вагалися з оцінкою. 0,8% - висловилися схвально. 

Ще більш негативна оцінка спостерігається у ставленні до акції «Хрестоповал», організованої рухом «Femen» на підтримку активісток «PUSSY RIOT». 61% опитаних засудили цю акцію. 22,5% нічого про неї не чули. 8,6% поставилися неоднозначно. 6,9% вагалися з відповіддю. 1% респондентів виступили зі схваленням дій «Femen». Найбільш толерантне ставлення до акції «Femen» продемонстрували молоді люди до 30 років, особливо студенти-чоловіки. 

За словами засновника IHRPEX Олександра Фельдмана, у випадку з «Femen» українська влада і українське православне духовенство обрали більш мудру лінію поведінки, ніж їхні російські колеги, в результаті чого учасниці руху «Femen» не стали «жертвами» в очах суспільства і опинилися без моральної підтримки. Будь-які спроби повторення подібних акцій у майбутньому, швидше за все, будуть ще більш негативно сприйняті українським суспільством, а жорстка реакція на них з боку органів правопорядку, напевно буде схвалена в суспільстві, - вважає Фельдман. 

Дослідження «Регіональна толерантність, ксенофобія і права людини в 2012 році» проведено «Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС)» на замовлення «Інституту прав людини, протидії екстремізму і ксенофобії (IHRPEX)». Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю в 110 населених пунктах. Опитано 2048 респондентів старше 18 років. Помилка вибірки не перевищує 2,2%. 

Про це повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з помиланням на ihrpex.org