Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Сербський Патріарх відслужив літургію та очолив Синод

Сербський Патріарх Іриней відвідав Косово і звершив богослужіння в місті Прізрен, де також відбулося засідання Синоду Сербської Православної Церкви, повідомив офіційний сайт СПЦ. Виступаючи після богослужіння в церкві св. Георгія в Прізрені з проповіддю, глава Сербської Православної Церкви заявив, що він сподівається на те, що «скоро ми досягнемо примирення між сербами і албанцями і будемо жити як брати». Патріарх звершив у Прізрені Божественну літургію, за якою були присутні кілька десятків віруючих. Звертаючись до них після Літургії, Патріарх зазначив, що він прибув разом з іншими єпископами, щоб спонукати сербів залишатися в Косово. 

Патріарх Іриней також сказав, що єпископи Сербської Церкви повинні почерпнути мужність у народу, який проявляє відвагу, залишаючись і виживаючи в Косові і Метохії. «Я прошу Господа, щоб серби і албанці разом жили як брати на цих благословлених землях», - сказав патріарх. 

Після закінчення Літургії в церкві св. Георгія в єпископському палаці в Прізрені відбулася чергова сесія Синоду Сербської Православної Церкви та комісії по Косову і Mетохіі. В ході засідання Синоду обговорювалися проблеми церковного життя в Косово і Mетохіі, а також заходи, які Церква повинна вжити, щоб забезпечити кращий захист сербського народу, святих місць і культурного надбання Косова. 

Після закінчення засідання Синоду Патріарх Іриней разом з іншими єпископами Сербської Православної Церкви відвідав монастирі Високі Дечани і Грачаніца.