Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 14 лютого 2013 р.

Ювілей Хрещення відзначать і на Тернопільщині

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на інформаційне повідомлення Тернопільської обласної державної адміністрації, Про підготовку до відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі йшлося сьогодні, 14 лютого 2013 р., під час засідання обласної Ради церков, участь в якому взяв голова облдержадміністрації Валентин Хоптян. "Володимирове Хрещення посідає особливе місце в історії нашої держави, адже воно принесло на українські землі світло Христової науки. Думаю, що 1025-річчя цієї події буде відзначено у нашому краї на належному рівні", - сказав голова ОДА, закликавши членів обласної Ради церков до участі в підготовці ювілейних заходів.

Зокрема, в рамках підготовки та відзначення в області 1025-річчя Хрещення Київської Русі заплановано провести у липні 2013 року урочисте зібрання та хресну ходу за участю релігійних організацій, громадськості.

У музеях краю діятимуть виставки робіт сакрального мистецтва, а тематичні виставки літератури: «Християнству Київської Русі - 1025 років», «Духовні центри Тернопільщини», «Дерев'яні храми Тернопілля» - бібліотечних установах.

Документальна виставка експонуватиметься у державному архіві Тернопільської області.

Окрім іншого, у травні передбачено провести VІІІ Міжнародний молодіжний фестиваль духовного співу “Кременецькі хорові вечори”, а на Підгаєччині - регіональний фестиваль духовної пісні “Один Бог, один народ, одна Україна”.

Ряд пропозицій щодо підготовки до відзначення Ювілею, які буде в подальшому враховано,  внесли й члени обласної Ради церков, які висловили побажання, аби ювілейні заходи відбувалися не лише у Тернополі та районних центрах, але й в кожному населеному пункті.