Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Кирило подякував Путіну за свободу РПЦ


Глава Російської православної церкви патріарх Кирило сьогодні, 1 лютого, зустрівся в Кремлі з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Ми дуже цінуємо можливість діалогу між Церквою та державою у всіх тих країнах, які представляють зібрані тут архіпастирі, - вони представляють понад 33 тисячі парафій, що перебувають у 62 країнах світу ... І ми дякуємо державній владі за те, що, не втручаючись у церковне життя, в суміжних питаннях, там, де потрібна співпраця, ми цю співпрацю маємо. Йдеться, звичайно, про питання освіти, соціальної діяльності, турботи про незаможних, про благодійництво та багато інших питань", - сказав патріарх Кирило на зустрічі російського лідера з членами Архієрейського собору - вищого органу ієрархічного управління РПЦ.

За словами Кирила, церква дуже цінує ту свободу, яку вона здобула за останні десятиліття. "Ми дійсно маємо свободу, ми не потерпаємо від адміністративних, політичних утисків, ми самі визначаємо свої цілі, чому, крім того, служить Архієрейський собор", - зазначив глава РПЦ.

Він зазначив, що Церква прагне використовувати діалог з державою для здійснення "місії порятунку людини".

Кирило подякував Путіну за свободу РПЦ
"Якщо зникає поняття фундаментальних цінностей ... то людина відчуває величезні труднощі, особливо в моменти переживань, скорбот, конфліктів, воєн ... 70-річчя перемоги у Сталінграді дає нам ще раз нагоду згадати ці найважчі сторінки нашої історії. Люди перемогли, тому що знали, що вони відстоювали, були морально сильними, переконаними ... Церква, закликаючи людей до спасіння, виховує, в першу чергу, моральне начало, яке є серцевиною всіх цінностей ", - переконаний патріарх.

Російська церква, додав він, приділяє особливу увагу підтримці міжнаціонального і міжрелігійного миру, оскільки "національна самосвідомість найчастіше пов'язується з тією або іншою релігією".