Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 лютого 2013 р.

Турки проти греків : конфлікт на рівні міністрів

Виступаючи в Каїрі, міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що всупереч міжнародним угодам Греція порушує права «турецької меншини», що проживає на її території. За словами міністра, турки не можуть самостійно вибирати собі священнослужителів і вчителів, не мають права створювати громадські організації та не користуються з греками рівними правами на працю, освіту і участь в політичному житті. 

Грецькі експерти відзначають, що у виступі Даватоглу вперше за довгий час було піднято питання про існування турецької меншини на Додеканеські островах. Раніше турецька сторона захищала тільки права турецької меншини в грецькій області Фракія. Грецькі експерти не визнають наявність жодних національних меншин на Додеканеських островах і вважають, що це питання було піднято Туреччиною у зв'язку з початком операції з розвідки нафтових і газових родовищ на морському шельфі Егейського моря. 

Туреччина не в перший раз намагається поставити питання про мусульманську меншість в Греції і виступити в якості покровителя «гноблених мусульман». Деякий час тому прем'єр-міністр цієї країни Реджеп Тайіп Ердоган висловив готовність профінансувати будівництво мечеті в Афінах. Цю новину з захопленням зустріли організації іммігрантів, що проживають в Греції, що подякували «єдиновірній Туреччині за підтримку у нелегкій боротьбі за права мусульман».