Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 23 лютого 2013 р.

Профіль Бенедикта XVI в Twitter видалять 28 лютого

28 лютого разом із закінченням понтифікату Бенедикта XVI буде закритий його профіль у мережі мікроблогів Twitter, відкритий в грудні 2012 року. Повідомлення, що складаються з коротких думок і фрагментів папських промов сьогодні читає більше 2 мільйонів чоловік в світі, - повідомляє katolik.ru. Новий канал з повідомленнями для віруючих, відкритий Ватиканом, повинен бути закритий у зв'язку з утворенням «вакансії» у Апостольській Столиці. Це ще одна новина пов'язана з відставкою Папи, яка не має прецедентів. 

Хоча Бенедикт XVI сам, як повідомляли раніше, особисто цим профілем не користується  і не сам розміщує там повідомлення, профіль @pontifex пов'язаний з особистістю Папи, і тому не може бути активним після його відставки. Така інтерпретація представлена ​​у Ватикані. В останні дні після оголошення Папи про відставку з'явилися нові «твіти» (повідомлення) у профілі Бенедикта XVI, серед яких повідомлення про важливість Великого посту.

Twitter-повідомлення читають люди на всіх континентах, в тому числі 1,5 млн осіб на англійській, 330 тис. чоловік на італійській та 35 тис. на польській мові. Нових повідомлень немає з моменту початку великопісних реколекцій для Римської Курії. Вони будуть завершені сьогодні, в суботу. Потім слід очікувати прощальні «твіти» від Папи перед його відставкою. Цією соціальною мережею також користуються деякі кардинали, які в березні візьмуть участь у конклаві. 


Вперше до принципів повній ізоляції від зовнішнього світу, яка необхідна для виборців, що збираються в Сикстинській каплиці, буде додано ще одне: заборона на використання мережі Twitter. Своїми профілями не зможуть користуватися, наприклад, президент Папської ради з культури кардинал Джанфранко Равазі і архієпископ Мілана кардинал Анджело Скола, які значаться в числі папабілей. Наступний Папа вирішить, чи прийме він цей віртуальне спадок, залишений Йозефом Ратцінгером.