Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 3 лютого 2013 р.

У Хмельницькому обговорили падіння моралі

Перші особи різних релігійних конфесій Хмельниччини, представники органів державної влади та керівники міліцейських служб зібралися за круглим столом в обласному управлінні міліції, щоб обговорити проблему подолання негативних явищ у суспільстві, які стали наслідком падіння рівня моралі та нівелювання загальнолюдських цінностей. Ініціатором такої зустрічі став начальник УМВС України в Хмельницькій області Сергій Шутяк. 

На відкритті засідання свою ініціативу він пояснив наступним чином: «Ми вирішили звернутися до вас за допомогою, як до представників тієї сфери, яка має великий вплив на рівень моральності у суспільстві». На думку Сергія Олександровича, саме падіння моральності, знецінення загальноприйнятих життєвих цінностей і стає першопричиною, яка породжує негативні явища у суспільстві, такі як суїциди, наркоманія, алкоголізм проституція, насильство, злочинність тощо. Для переконливості міліцейський керівник навів декілька вражаючих цифр. Упродовж 2012 року в області зафіксовано 626 злочинів, вчинених у стані алкогольного сп‘яніння, 404 суїциди, 16 вбивств на побутовому ґрунті. На спеціалізованих обліках МВС перебуває 3456 осіб, схильних до насильства в сім‘ї, а на обліках у медичних закладах стоїть 3200 наркозалежних подолян. В полі зору органів внутрішніх справ перебуває 320 неповнолітніх, які вчинили злочини. 

Під час обговорення усі учасники засідання отримали можливість озвучити своє бачення існуючих в суспільстві проблем та шляхів їх подолання. І духовенство, і правоохоронці одностайно зійшлися на тому, що першоджерело усіх проблем потрібно шукати у сім‘ї. Недостатність спілкування і уваги з боку батьків, неналежне виховання в ранньому дитинстві, перекладання своїх обов‘язків по вихованню дітей на інших, заміна моральних цінностей матеріальними та негативний особистий приклад призводять до того, що діти і підлітки, ставши дорослими, стають на хибний шлях. 

Велику роль у формуванні ціннісних переваг, на думку учасників «круглого столу», сьогодні відіграє інформаційний та медійний простір, який теж не завжди сприяє формуванню позитивних настроїв та збереженню високоморальності. Майже у кожному виступі у тій чи іншій формі звучала теза, що засилля негативу і насильства у інтернет-просторі, по телебаченню, у пресі заганяють людину у депресивний стан, формують у її житті неправильні пріоритети, що призводить до необдуманих, дуже часто протиправних вчинків. 

Під кінець зібрання представники духовенства прийняли рішення про підписання меморандуму про співпрацю між різними конфесіями та органами внутрішніх справ у сфері профілактичної діяльності. Також вони одностайно зійшлися на тому, що необхідно написати колективне звернення до народних депутатів України, у якому викласти пропозиції щодо шляхів усунення тих чинників, які сьогодні так негативно впливають на підсвідомість наших громадян та штовхають їх на протиправні вчинки. 

Інна Глега, УМВС України в Хмельницькій області