Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Делегацію УПЦ на Соборі РПЦ очолить митр. Антоній

За рекомендацією лікарів у роботі Архієрейського Собору РПЦ, який 2-5 лютого відбудеться у Москві, не зможе взяти участь Предстоятель УПЦ (МП) митрополит Володимир. Делегацію українських архієреїв очолить керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній, який виголосить на Соборі доповідь митрополита Володимира про стан справ в УПЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ. 

У своєму листі до Патріарха Кирила Предстоятель УПЦ висловив впевненість, що «деяния Архиерейского собора пройдут в духе богозаповеданного единства в союзе мира и любви». 

На Архієрейський Собор зберуться понад 280 архієреїв (правлячих та вікарних) з 247 єпархій Руської Православної Церкви Росії, України, Білорусії, Молдови, Азербайджану, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Таджикистану, Туркменії, Узбекистану, Естонії, а також країн далекого зарубіжжя, в яких є єпархії РПЦ. На порядок денний Архієрейського Собору будуть винесені документи, розроблені в рамках Міжсоборної присутності (журнал № 111 засідання Священного Синоду від 25-26 грудня 2012 року): 


  • «Положення про обрання Патріарха Московського і всієї Русі» (у чотирьох варіантах); пропозиції щодо змін у Статуті Руської Православної Церкви у зв'язку з уточненням повноважень Помісного й Архієрейського Собору та «Положення про склад Помісного Собору Руської Православної Церкви»; 
  • «Про позицію Церкви у зв'язку з розвитком технологій обліку та обробки персональних даних»; 
  • «Позиція Руської Православної Церкви щодо реформи сімейного права та проблем ювенальної юстиції»; 
  • «Позиція Руської Православної Церкви щодо актуальних проблем екології». 
Додатково до цих документів винесено такі проекти:


  • проект Положення про матеріальну й соціальну підтримку священнослужителів, церковнослужителів і працівників релігійних організацій Руської Православної Церкви, а також членів їх сімей;
  • проект змін та доповнень до Статуту Руської Православної Церкви у зв'язку з рішеннями, прийнятими Священним Синодом у 2011-2012 роках, а також у зв'язку з дорученнями за підсумками Архієрейського Собору 2011 року. 
 У перший день роботи Собору з основною доповіддю про життя й діяльність РПЦ до Собору звернеться Патріарх Кирил. Наступними днями єпископи обговорять зазначені вище документи, а також інші актуальні питання поточного життя Церкви.