Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 7 лютого 2013 р.

УПЦ МП готова хоч зараз стати українською

Українська мова може використовуватися для богослужінь у храмах УПЦ Московського Патріархату. Про це заявив керуючий справами цієї церкви митрополит Бориспільський Антоній, повідомляє УНІАН. "На території України є парафії, де служби ведуться угорською, румунською, церковнославянскою і українською мовами. Питання вибору мови богослужіння – не проблемне для церковної свідомості", - зазначив владика. "Питання не релігійного, а культурного спрямування. Адже дуже важливо, коли священик може, наприклад, прийняти сповідь у людини, яка спілкується українською мовою", - пояснив архієрей. 

"Якщо дві третини парафіян хочуть службу українською або іншою мовою – жодних питань не виникне", - додав він. Митрополит повідомив, що українською мовою в УПЦ МП служать переважно на Волині. Також такі парафії існують і в Києві. Також владика Антоній повідомив про потребу праці церкви за кордоном – у країнах, де проживає чимало українців. 

УПЦ МП готова хоч вже стати українською
"У сучасних умовах близько 7 мільйонів українців перебуває за кордоном, і їм також потрібно надати можливість духовної допомоги. Ми якраз зверталися до архієрейського собору, щоб розробити гнучкіший і простіший механізм, щоб УПЦ могла направляти туди священнослужителів", - зауважив він. 

"У Мілані, наприклад, орендується храм, який входить до юрисдикції РПЦ. Але оскільки там більшість прихожан українці, то і священик направляється з України", - додав митрополит Антоній.