Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

"Ватопедський скандал" добігає фіналу

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на портал agioritikovima.gr, у ці дні до архіву було відправлено чергові серйозні звинувачення про ймовірні зв'язки Ватопедського монастиря з офшорними компаніями після того, як прокурор не виявив у них кримінально караних діянь. Справа була заведена на підставі звинувачень у наданні Μarfin Βank кредитів Ватопедському монастирю. Прокурор апеляційного суду І. Мораітакіс зробив наступну заяву у цій справі: «Звинувачення не витримують критики, і немає вказівок на скоєння злочинів».

Оглядач порталу agioritikovima.gr так прокоментував новий поворот у «Ватопедському скандалі»: «До якого ми можемо прийти висновку? Стало цілком очевидно, що це був неіснуючий скандал, який, швидше за все, підтримувався політично заангажованими особами, що не соромляться  вдаватися до ганебних наклепів щодо історичного Ватопедського монастиря, поливати брудом ігумена Єфрема з метою їх морального та економічного знищення. Однак, як каже народ, "у брехні короткі ноги ..." » 

Звинувачення проти ігумена Єфрема та братії Ватопед продовжують валитися, як картковий будиночок: - Верховний суд (Ареопаг) виправдав ігумена Єфрема і ченця Арсенія, котрі звинувачувалися в тому, що в результаті витоку інформації їм стали відомі подробиці процесу, що ставило під сумнів його законність по причині порушення прав сторони захисту. 

- Наклепом виявилися всі ті звинувачення, що пред'являли ченцеві Арсенію в його непристойному поводженні стосовно третіх осіб. 

- Звинувачення про нібито передачу Ватопедському монастирю лісів, лісових ділянок і археологічних місць теж виявилися наклепом. 

- Наклепом виявилося все, що було сказано щодо майнових прав на озеро Вістоніда. 

Два місяці тому колишній прем'єр-міністр Костянтин Міцотакіс заявив: «Я передав право власності на озеро Вістоніда Ватопедському монастирю в 1951 році». Тоді Міцотакіс був міністром фінансів Греції. 

Коментуючи вищезазначені події, президент Marfin Investement Group Андреас Вгенопулос, заявив: «Обливання  брудом і наклеп можуть мати якийсь результат у певної частини суспільства, яка бере до уваги презумпцію винності, замість, як це повинно було б бути, презумпції невинності». Вгенопулос підкреслив, що остаточні рішення судових органів відновлюють справедливість і покладають відповідальність на тих осіб, хто по-справжньому винен у наклепі.