Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 24 лютого 2013 р.

Болгари обирають Патріарха. Фото, прогнози, підсумки

Предстоятель Болгарської православної церкви (БПЦ), Митрополит Софійський, буде обраний сьогодні патріаршим виборним церковним Собором. Священний Синод БПЦ визначив трьох кандидатів на патріарший престол: митрополитів Русенського Неофіта, Старозагорського Галактіона і Ловчанского Гавриїла. "24 лютого в період з 11:45 до 12:00 за місцевим часом секретар патріаршого виборного церковного Собору або його довірена особа повідомить, що у БПЦ з'явився новий патріарх і митрополит Софійський, обраний канонічно та згідно з церковним уставом. Будуть оголошені і результати проведеного таємного голосування ", - інформував Священний Синод БПЦ. 

І як щойно стало відомо, у попередньому голосуванні голоси розподілилися так : Митрополит Галактіон - 22 голос 2.Неофіт - 71 голос. 3. Гавриїл - 43. Три бюлетені визнано недійсними. Отже, перегони продовжуються між Митрополитами Неофітом та Гавриїлом.

Потім новообраний патріарх у супроводі митрополитів і єпископів очолить хід до кафедрального патріаршого собору Святого Олександра Невського, де відбудеться інтронізація нового глави БПЦ. Серед гостей на урочистому заходу будуть представники Грецької, Олександрійської, Грузинської, Єрусалимської, Антіохійської та Польської православних церков. Російську православну церкву представлятиме митрополит Волоколамський Іларіон, який очолює Відділ зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату. Крім того, на інтронізації буде присутній предстоятель Кіпрської православної церкви архієпископ Хризостом II, а також делегати від Вселенської патріархії. 

Згідно зі статутом БПЦ, у всіх єпархіях (15 у Болгарії і дві - за кордоном) 13 січня були проведені вибори 80 делегатів патріаршого виборного собору. В обранні нового патріарха візьмуть також участь 14 болгарських митрополитів, 19 єпископів і по одному ченцю і черниці від кожної єпархії, яких визначить відповідний митрополит. До них приєднаються три монаха від підлеглих Священному Синоду БПЦ обителей - Рильського, Бачковського та Троянського монастирів. Представлені будуть і двоє делегатів від Софійської і Пловдивського семінарій. 

Предстоятель БПЦ Максим помер 6 листопада минулого року у віці 98 років. 

Митрополит Варненський і Великопреславський Кирил був обраний 10 листопада місцеблюстителем патріаршого престолу.