Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Юристи не згодні зі священиками. Відео

Юристи та священнослужителі сперечаються чи потрібна ювенальна юстиція в Україні. Закон, який розглядає порушення, скоєні неповнолітніми сьогодні діє в багатьох країнах світу. Хочуть впровадити такий і в нашій державі. З юридичної точки зору, при ювенальній юстиції з дітьми із неблагополучних сімей працюватимуть нові психологічні, правоохоронні та соціальні служби. Це будуть спеціально підготовлені люди, які знаходитимуть підхід до кожного «проблемного» неповнолітнього. 

Інна Іванюк, голова Тернопільської обласної громадської організації «Голос дитини»: «Це сукупність інших соціальних служб, які будуть працювати над підлітками в плані: розширена буде сфера психологів і соціальних педагогів. Я хочу вам сказати, зараз ніякої психологічної служби немає з дітьми – штатні одиниці є, а підняття авторитету немає. Самі педагоги не підковані юридично в плані формування правової свідомості і правової культури. Значить, будуть вузи випускати ювенальних педагогів». 

Ольга Мелех, головний спеціаліст-юрисконсульт служби у справах неповнолітніх та дітей міської ради: «Відкрились кордони, доступ є до Інтернету, доступ до телевізора, діти бачать зараз набагато більше того недозволеного, чого би вони не мали бачити, і дитина розгублюється. З такими дітьми треба працювати. Кому працювати? На даний момент бракує людей кваліфікованих, яких треба спеціально навчити, щоб з такими дітьми працювали. Самі батьки, як показує статистика, не справляються, в чомусь є проблема. Багато батьків закордоном, багато працюють. Дитина – на вихованні в тої бабці чи діда, які не можуть справитись, треба помогти».

Юристи не згодні зі священиками. Відео
Діана Ткачук, головний спеціаліст сектору держреєстрації нормативно-правових актів Головного управління юстиції в області: «Дуже багато повноважень надається школам, шкільним психологам, які будуть додатково давати вплив, правильний вплив на цю дитину. Зараз немає таких повноважень, щоб прийти в школу, сказати: «А чому ваш психолог не попрацював з моєю дитиною? Чому він не побачив, що там є проблема?» Так, звичайно, батьки повинні побачити проблему, але проблему, в першу чергу, повинен побачити психолог в школі, тому що дитина в школі перебуває набагато більше часу». Проте на думку церковних діячів, ювенальна юстиція дасть змогу невиправдано забирати дитину із сім’ї, якщо остання не забезпечена передбаченими умовами чи продуктами. 

Євген Заплетнюк, протоієрей УАПЦ: «Проблема тут не стільки в тому, як виховувати дітей, для цього існують не міліція, для цього існують педагоги. Треба говорити про те, який будуть мати вплив на виховання дітей, на стосунки між батьками і дітьми оце заведення ювенальної юстиції, яке, ви говорите, норма. Насправді це неправильно». 

Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ Київського патріархату: «Приклад Франції: там щорічно порушується від 200 до 300 справ питань ювенальної юстиції, і в 9 з 10 випадків дитину вилучають з сім’ї. Ми бачимо Росію, де ювенальна юстиція використовується як елемент політичного тиску. Не забирають дітей в тих бідних батьків, які не мають як нормально утримати цю дитину, а забирають в тих, хто неугодний місцевій, чи взагалі державній владі». Проект ювенальної юстиції для України поки що тільки розробляють. Тому про остаточне впровадження такого законодавства говорити ще рано. Сьогодні поскаржитися на неблагополучне виховання можна в опікунську раду.

Про це сюжет телеканалу ІНТБ