Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 1 лютого 2013 р.

Путін зустрінеться з єпископатом та мирянами РПЦ

Сьогодні, у п'ятницю 1 лютого 2013 року, президент Росії Володимир Путін зустрінеться з учасниками Архієрейського собору Російської Православної Церкви. За інформацією прес-служби Кремля, у зустрічі візьмуть участь близько 300 осіб: діючі єпископи, почесні настоятелі храмів, члени Вищої церковної ради, керівники синодальних та загальноцерковних установ. Починаючи з 16:00 (по мск.), cайт Вести.ru буде вести пряму трансляцію зустрічі.

Архієрейський собор є вищим органом ієрархічного церковного управління, нагадує ІТАР-ТАРС. Він скликається Патріархом Московським і всія Русі і Священним синодом не рідше одного разу на чотири роки. Архієрейський собор, проведення якого намічено на 2-5 лютого 2013 року, також є церковним судом вищої інстанції. 

Путін зустрінеться з єпископатом та мирянами РПЦ
Перед початком зустрічі з членами Архієрейського собору президент Росії привітає главу Російської Православної Церкви - Патріарха Московського і всієї Русі Кирила - з Днем інтронізації. День вступу на первосвятительський престол для патріарха Кирила відбувся 1 лютого 2009 року в храмі Христа Спасителя. За традицією, цей день щорічно відзначається РПЦ як велике свято.