Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 12 лютого 2013 р.

Заява прес-служби Уповноваженого Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки

В зв'язку із поширенням у ряді електронних та друкованих ЗМІ інформації про те, що нібито на одному із офіційних сайті Української Православної Церкви, зокрема і сайті Уповноваженого УПЦ з питань вищої освіти і науки, поширено інформацію з критичними матеріалами на адресу Святійшого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі, прес-служба Уповноваженого УПЦ з питань вищої освіти і науки уповноважена заявити наступне. Жодний офіційний і не офіційний сайт Української Православної Церкви, включаючи і офіційний сайт Уповноваженого УПЦ з питань вищої освіти і науки, не розміщували і не розміщують критичних матеріалів на адресу Святійшого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі. 

Стосовно матеріалів науково-історичного та науково-філологічного спрямування, які у спотвореному виді, що не відповідає їх змісту, були безпідставно подані вище зазначеними ЗМІ як критику на адресу Святійшого Патріарха московського Кирила, є науковими розвідками науковців з історії становлення і розвитку української мови та української державності. В даних матеріалах жодним словом не згадуються ні Українська Православна Церква, ні Російська Православна Церква, ні Святійший Кирил, Патріарх Московський і всієї Русі.

Відповідно, поширення вищезазначеної інформації щодо Святійшого Патріарха московського Кирила слід розцінювати як відверту провокацію та черговий божевільний напад на адресу Української Православної Церкви. 


Прес-служба Уповноваженого УПЦ 
з питань вищої освіти і науки