Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 лютого 2013 р.

Чеські політики проти церковної реституції

Конституційний суд Чеської республіки (КС) отримав для розгляду пропозицію про скасування закону про церковну реституцію, яке за ініціативи партії «Справи громадські» подали 19 сенаторів. Сенатори хочуть, щоб суд скасував весь закон про компенсації за майно Церквам і релігійним громадам. Дану пропозиція опубліковано на сайті КС. Нагадаємо, парламент Чехії схвалив законопроект, що передбачає повернення конфіскованої під час комуністичного режиму церковної власності, загальна сума якої сягає мільярдів доларів.

Католицька Церква в Чехії схвалила рішення, прийняте в результаті довгих років переговорів. Якщо КС не прийме пропозицію про скасування закону цілком, то група сенаторів пропонує, щоб він відмінив, принаймні, деякі особливі положення закону, що стосуються компенсації Церквам, повідомив прес-секретар Конституційного суду.Тривалість розгляду даної пропозиції в КС в даний час неможливо передбачити - це залежить від того, як скоро суддя-голова розгляне дану справу. Приблизний термін розгляду справ судом в даний час складає 8 місяців.

У минулому КС неодноразово закликав законодавців визначити якусь форму компенсацій Церквам і критикував їх за багаторічне затягування вирішення даного питання. Партія подала дану пропозицію до Конституційного суду у вигляді депутатської скарги. Раніше ці ініціативи не отримували достатньої кількості підписів сенаторів і тому не розглядалися судом. На цей раз пропозиція партії «Справи громадські» отримали підтримку в Сенаті з боку безпартійних, деяких соціал-демократів, комуністів і учасників політичного руху Severočeši.cz.

Чеські політики проти церковної реституції
Соціал-демократи і комуністи готують також і свої власні скарги в КС на закон про церковну реституцію. Партія «Справи громадські» стверджує, що чинний порядок реституції «веде до повернення майна за непрозорими критеріями», і що «фінансова компенсація за неповернення майна дискримінує інші сторони, також зацікавлені в реституції». Крім скасування закону про реституцію, партія «ДО» пропонує також призупинити його дію до рішення Конституційного суду.

Пише Олександр Авдєєнко для Katolik.ru