Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 11 лютого 2013 р.

Єрусалимський Патріарх-чоловік прийняв єпископа-жінку

Під час недавнього візиту на Святу Землю Глава Єпископальної Церкви США, єпископ-жінка Кетрін Джеффертс Шорі зустрілася з Предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви, повідомляє інтернет-проект "Помісна Церква" з посиланням на The Episcopal Digital Network. "Вперше я взяла участь у подібній бесіді. Я зустрічаюся з греками в США, але я думаю, що дана зустріч - надзвичайний акт гостинності з боку Патріарха Феофіла", - сказала Джеффертс Шорі. 

«Православні вважають, що жінок не можна допускати до висвячування» - додала жінка-єпископ. Англіканський архієпископ Єрусалиму Сухейль Давані, також прийняв участь у цій зустрічі, зауваживши, що "в перший раз Єрусалимський Патріарх офіційно і урочисто прийняв главу християнської церкви, що є рукоположеною у єпископи жінкою. Я думаю, що це свідчення великої любові між грецькою православною громадою в Єрусалимі і англіканством".

Єпископальна Церква - відгалуження Англіканського товариства в США, Гондурасі, Тайвані, Колумбії, Еквадорі, Гаїті, Домініканській Республіці, Венесуелі, Британських Віргінських островах і частини Європи. Відповідно до англіканської традиції та теології, Єпископальна Церква вважає себе протестантською, але католицькою. Більшість членів цієї Церкви проживає в Новій Англії і в штаті Нью-Йорк. 

Патріарх-чоловік прийняв єпископа-жінку
Кетрін Джеффертс Шорі c 2006 року є 26-м головуючим єпископом Єпископальної Церкви США, в 2001-2006 роках вона була єпископом єпископальної дієцезії Невади. Кетрін Джеффертс Шорі - перша жінка-примас церкви в Англіканському Співтоваристві. Була обрана примасом на 75-й Генеральній Конвенції 18 червня 2006, і "висвячена на єпископа" у Вашингтонському національному Кафедральному соборі святих Петра і Павла 4 листопада 2006.