Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 31 березня 2013 р.

Церковна дипломатія: Російсько-грузинський конфлікт

Вирішення проблем у відносинах між православним духовенством, парафіянами в Абхазії і Грузинською Православною Церквою можливо тільки на основі слідування церковним канонам, заявив голова відділу зовнішніх церковних зв`язків (ВЗЦЗ) Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон на зустрічі в Сочі 28 березня з президентом Абхазії Олександром Анквабом та представником Грузинської Православної Церкви митрополитом Серафимом. Про це повідомляють РИА Новости

За даними ВЗЦЗ, учасники зустрічі обмінялися думками про нинішній стан і перспективи розвитку Православ`я в Абхазії. "У ході бесіди президент Абхазії Олександр Анкваб підкреслив, що духовні зв`язки абхазького духовенства і православного народу Абхазії з Грузинською Православною Церквою давно втрачені і не можуть бути відновлені. Зі свого боку митрополит Волоколамський Іларіон висловив переконання в тому, що вирішення проблеми може бути знайдене лише на основі строгого дотримання церковних канонів", - йдеться в повідомленні ВЗЦЗ за підсумками переговорів. Митрополит Боржомський і Бакуріанський Серафим наголосив на важливості миротворчої місії Церкви, спрямованої на зміцнення дружби між народами.

Церковна дипломатія: Російсько-грузинський конфлікт
"Учасники зустрічі висловили думку про доцільність подальших консультацій і зустрічей з даної тематики в різному форматі",- йдеться в повідомленні. Патріарх Московський і всієї Русі Кирил 12 березня також зустрічався з президентом Абхазії, який в цей час перебував у Москві з офіційним візитом. Патріарша прес-служба тоді повідомляла, що на зустрічі "обговорювалися питання духовних взаємозв`язків народів Росії і Абхазії", не наводячи інших подробиць. Грузинська Православна Церква вважає Абхазію своєю канонічною територією.