Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 4 березня 2013 р.

Святого Миколая Планаса вшанували в Афінах. Фото

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", 1 березня 2013 року, напередодні дня пам'яті святого праведного Миколая Планаса, митрополит Ілійський, Ахарнонскій і Петрупольский Афінагор звершим відправу вечірнього богослужіння в храмі святого Іоана Предтечі в муніципалітеті Вульягмені, що в Афінах. Багато священнослужителів і віруючих задовго до служби заповнили храм, щоб вшанувати пам'ять і отримати благодать праведного Миколия, з дня прославлення якого у лику святих в цьому році виповнюється двадцять років.

Звертаючись з проповіддю до віруючих, владика Афінагор розповів про житіє цього простого афінського священика - святого праведного Миколи Планаса, підкресливши, що «житіє святого Миколая має стати прикладом для нашого життя». Його Високопреосвященство також додав, що «цей святий може перетворити наше безсилля в силу Христову». Від імені приходу настоятель храму тепло подякував митрополитові Афінагору, котрий своєю присутністю надав особливу урочистість святу.

Святий праведний Микола Планас († 1932) - один з новопрославлених святих Елладської Православної Церкви. Одружившись у сімнадцять років за наполяганням матері, рано овдовів і у віці тридцяти трьох років (1884) прийняв священний сан. Всі роки свого священства він прожив в Афінах, нікуди не їдучи, і кожен день протягом п'ятдесяти років здійснював Божественну літургію. Відійшов до Господа в лютому 1932 року. Ще за життя прославився безліччю чудотворінь.

Увазі відвідувачів "Помісної Церкви" фото Георгіса Фердіса з сайту Ромфея.Гр.