Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 5 березня 2013 р.

Косовари незабаром стануть албанськими громадянами

Черговим кроком на шляху до створення держави Велика Албанія стане масове отримання албанських паспортів жителями Косово і Метохії, повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на defencenet.gr. Албанія і Косово уклали договір про те, що відразу ж по завершенні переговорів з Євросоюзом щодо скасування віз та забезпечення права вільного пересування по території союзу всі громадяни Косово отримають албанське громадянство. 

Таким чином, мова йде про фактичне об'єднання двох держав, і це притому, що під час вторгнення НАТО на територію югославського Косово в 1999 році на Заході стверджували, що подібне ніколи не станеться. Про договір було оголошено в урочистій атмосфері на зустрічі між президентом Албанії Салі Беріші і прем'єр-міністром распубліки Косово Хашимом Тачі, що відбулася в суботу 2 березня. Тепер адміністративне об'єднання двох держав залишається лише питанням часу. 

При цьому варто враховувати, що коли у громадян двох сусідніх країн однакове громадянство, то материнська держава автоматично гарантує безпеку громадян дочірнього. На практиці ж Косово потрапляє з чорного ходу і в НАТО, оскільки захист громадян Албанії, передбачено для неї, як члена альянсу, поширюється і на Косово. 

Після завершення переговорів між Косово і ЄС косовари отримають право вільного пересування всередині Євросоюзу. Так що, зауважують аналітики, відтепер забазпечено притулок наркоторговцям, торговців зброєю, ісламським фундаменталістів та ін. Все це чарез Косово неминуче потрапить і в Шенгенську зону.