Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 28 березня 2013 р.

Лаврські куполи чиститимуть від снігу альпіністи

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул заявив, що куполи Києво-Печерської лаври очищати від снігу будуть альпіністи. Про це він заявив під час екстреної наради з ліквідації надзвичайної ситуації на території Києво-Печерської Лаври. За його словами, Києво-Печерська Лавра має бути якнайшвидше прибрана від снігу, аби той не завдав пам’ятці руйнувань.

"За завданням Уряду для розчищання снігу оперативно перекинуто 300 військовослужбовців і спеціальний альпіністський загін ДСНС для розчищення куполів храмів. Буде забезпечена цілодобова робота. Відкриті пункти обігріву. Зараз продовжуються роботи з продування зливних систем і розчищення стічних каналів. Організований цілодобовий моніторинг стану печер і у разі підтоплення будуть задіяні ґрунтові насоси", - сказав Олександр Вілкул.

Варто зазначити, що на території Лаври знаходиться понад 50 тис. тонн снігу, з якого безпосередньо над печерами, - кілька тисяч тонн на площі 7 га. Проблема полягає у тому, що частина цього снігу розташована на схилі пагорбів, де ростуть дерева. Тому прибирати його за допомогою техніки неможливо.

Нагадаємо, у понеділок перший заступник глави КМДА Олександр Мазурчак заявив, що для очищення дахів у столиці від бурульок також будуть задіяні альпіністи.