Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 березня 2013 р.

Помер митрополит ІПЦ Андрій (Трегуб)

Як повідомили редакцію інтернет-проекту "Помісна Церква", сьогодні, в середу 13 березня 2013 року, після важкої і тривалої хвороби на 52-му році життя відійшов до Господа Високопреосвященний Андрій (Трегуб), митрополит Київський і Галицький - керуючий екзархатом Істинно- Православної Церкви в Україні, член Священного Синоду Централізованої релігійної організації «Істинно-Православна Церква».

В офіційному некролозі повідомляється, що "Повнота Істинно-Православної Церкви сумує і співчуває від важкої та непоправною втрати - передчасної кончини нашого дорогого і улюбленого Владики, чиї праці на благо Церкви Христової були воістину великими і неоціненними, до останніх днів своїх усередині окормляв свою паству, клір та ввірених духовних чад. 

Митрополит Андрей являв собою приклад істинного служителя Господнього, який для багатьох став справжнім архіпастирем, духовним батьком і другом; його уста невтомно проповідували Євангельську Істину, при цьому він завжди залишався стійким борцем за Правду Христову - воїном Христа Бога нашого.

Митрополит Андрей (Трегуб) народився 9 серпня 1961 р. у Києві в Україні. Закінчив освітню середню школу, духовну семінарію та академію. 7 січня 2002 року рішенням Священного Синоду РІПЦ був хіротонісований в сан єпископа Вишгородського митрополитом Стефаном (Ліницьким), архієпископом Киріакои (Темірціді) і архієпископом Віталієм (Кужеватовим).

З жовтня місяця 2002 р. - член Священного Синоду Української Автокефальної Православної Церкви - Апостольської. 5 жовтня 2002 возведений у сан Архієпископа Вишгородського і Галицького. 14 грудня 2002 рішенням Священного Синоду Української Істинно-Православної Церкви був зведений в сан митрополита, як керуючий Київської та Галицької єпархії.

27 січня 2008 прийнятий в Централізовану релігійну організацію «Істинно-Православна Церква» (ЦРВ ІСЦ) з титулом «митрополит Київський і Галицький». По 2013 р. - рішенням Архієрейського Собору і Священного Синоду ЦРВ ІСЦ був керуючим екзархату Істинно-Православної Церкви в Україні і член Священного Синоду ЦРВ ІСЦ.

митрополит ІПЦ Андрій (Трегуб)