четвер, 7 березня 2013 р.

У США заарештовано колишнього протопресвітера

Вчора в США був арештований колишній протопресвітер «Американської Автокефальної Церкви» Роберт Кондратик. Йому пред'явлені звинувачення в розтраті парафіяльних коштів на суму 53 тис. дол. Протягом декількох десятиліть Кондратик керував ПЦА в якості Керуючого справами (з 1988 р.). У 2006 р. він був відсторонений від посади в ході скандалу, наслідки якого не подолані в ПЦА і досі. Тоді ж його призначають настоятелем храму Святого Духа в м. Веніс, Флорида. 

13 грудня 2007 Кондратика позбавили сану та призначили старостою приходу.У 2008 р. ПЦА порушила справу проти Кондратика і його дружини про розтрату церковних коштів. У свою чергу Кондратик подав до суду на ПЦА, вимагаючи відшкодування збитку за неправдиві звинувачення та незаконне звільнення. У 2010 р. ПЦА виплатила колишньому протопресвітеру 250 тис. дол, після чого обидва позови були відкликані.

У офіційній доповіді Особливої слідчої комісії ПЦА 2008 розглядаються багаторічні фінансові махінації Кондратика, який розтратив мільйони доларів з церковної казни. У доповіді робиться висновок про відповідальність всього керівництва ПЦА за ці фінансові зловживання. Зокрема, стверджується, що два попередні Першоієрарха: Феодосій (Лазор) і Герман (Швайку), покривали Кондратика, оскільки він володів компрометуючими їх відомостями.