Четвер, 28 березня 2013 р.

Диякон, що приміряв митру до фото, стає католиком

Колишній диякон Сергій Баранов, що публічно заступився за учасниць «панк-молебню» в Храмі Христа Спасителя і написав з цього приводу відкритий лист Патріарху Кирилу, попросив політичного притулку в Чехії і переходить в католицтво - . У серпні минулого року диякон Баранов назвав вирок для "Пуссів" блюзнірством, та "неправосудним і винесеним при прямому підбурюванні священиків" і заявив, що не хоче «перебувати в одній Церкві з брехунами, користолюбцями і лицемірами».

У своїй статті про Pussy Riot диякон Баранов назвав учасниць «панк-молебню» «російськими ув'язненими та сповідниками наших днів». Баранов пише, що «21 лютого 2012 по натхненню Божому вони увійшли в Кафедральний Торговий Центр - так я назвав храм Христа Спасителя - з метою помолитися. І ця молитва була богоугодним і такою сильною, що її почув весь світ». Тоді ж диякон Сергій Баранов попросив зняти з нього сан, що і було виконано Єпархіальним судом Тамбовської єпархії.

Як тоді повідомляв , «на засіданні Єпархіального суду Тамбовської єпархії, яке відбулося 12 вересня 2012 року в відповідно до п. 4 ст. 40 Положення про церковний суд Руської Православної Церкви (Московського Патріархату), згідно з канонами Святої Православної Церкви було прийнято рішення позбавити священного сану заштатного клірика Тамбовської єпархії диякона Сергія Вікторовича Баранова. Дане рішення Єпархіального суду було підтримане керуючим Тамбовської єпархією єпископом Тамбовським і Мічурінським Феодосієм. 


Як відомо, в серпні 2012 року диякон Сергій Баранов розмістив в Інтернеті відкритий лист Патріарху Московському Кирилу, в якому заявив про повний і безумовний розрив із Російською Православною Церквою і звернувся з проханням про зняття з нього священного сану. Для розгляду даної заяви диякон Сергій тричі запрошувався телеграмами на Єпархіальний суд Тамбовської єпархії, проте засідання суду проігнорував ».

У зв'язку з публікацією Відкритого листа позаштатним кліриком Тамбовської єпархії дияконом Сергієм Барановим інформаційно-видавничий відділ Тамбовської єпархії : «Прохання диякона Сергія Баранова про позбавлення його священного сану є цілком і повністю його самостійним вибором. ... Не виключено, що для самого диякона Сергія Баранова добровільне прохання про зняття священного сану представляється єдиним виходом із сумної ситуації, яка склалася в ході його дияконського служіння, оскільки починаючи з 1997 і по 2003 рік він неодноразово піддавався покаранням  за непристойну і розгульну поведінку, зловживання алкоголем і неблагоговійне ставлення до святинь, а вирок суду у резонансній справі, мабуть, послужив для нього лише приводом».

Диякон РПЦ та УПЦ КП, що приміряв митру, стає католиком
У своєму інтерв'ю «Известиям» 26 березня 2013 під заголовком «Священик, який захищав Pussy Riot, переходить у католицтво» Сергій Баранов, зокрема, повідомляє:

«Тепер мені треба пройти катехуминат - процедуру вступу в Греко-католицьку церкву, із збереженням візантійського обряду. Вони служать так само, як і православні, але вчення мають католицьке. Єпископ Владислав познайомив мене з настоятелем кафедрального собору Святого Климента Папи Римського прот. Василем, він проведе катехуминат. Завершальним етапом буде конфірмація, тобто миропомазання. Я хочу надалі зачинитися в монастирі з метою молитовного  послуху».

За словами колишнього диякона, він «попросив у влади Чехії міжнародного захисту в зв'язку з переслідуваннями за політичними та релігійними мотивами». Відповідаючи на питання видання, в чому ж полягають ці «політичні переслідування», колишній диякон заявив, що після його вчинку «православні фундаменталісти» отруюють йому життя.

 «Приїхавши до Чехії й попросивши політичного притулку, я першим ділом пішов до єпископа Владислава, це греко-католицький єпископ. Боже, якою ж він виявився прекрасною людиною! Це не те, що наші архієреї, - відразу й поговорив, і підтримав. Я сказав, що хочу перейти в Католицьку церкву », - повідомив він, запевнивши журналіста «Известий», що у його вчинку «ніякого віровідступництва немає, а є прийняття істини ».

З послужного списку колишнього диякона Баранова:

Сергій Баранов був висвячений на диякона архієпископом Тамбовським і Мічурінським Євгенієм 19 грудня 1994. Після цього він служив у храмах міста Тамбова.

2 листопада 1999 указом архієпископа Євгенія диякон Сергій Баранов був заборонений в служінні «за зухвале та неблагоговійне ставлення до священичого облачення, що виразилося в покладанні на себе 28 жовтня ц.р. після вечірнього богослужіння в храмі "Всіх скорботних Радість" Вознесенського жіночого монастиря митри, препоясавшись дияконський орарем, як архієрейським омофором, для фотографування стоячи біля Престолу і сидичи на Горному місці... за непристойну сану поведінку і виспівування вульгарних пісень ... поява в храмі перед звершенням богослужіння в нетверезому стані ... ».

До жовтня 2003 р. диякон перебував під забороною в служінні, потім від нього надійшло прохання про зняття заборони та «про почислення за штат Тамбовської єпархії». Прохання було задоволено.


У травні 2005 р. в митр. Волгоградський і Камишинський Герман прислав лист з проханням вислати на диякона Сергія характеристику, оскільки вищезгаданий диякон був прийнятий на послух у Волгоградський Свято-Духів монастир, а трохи пізніше, 15.09.2005 р., митрополит Герман запросив його особисту справу та відпускну грамоту.

Однак уже 23.09.2005 року митрополит Герман попросив не надсилати особисту справу диякона Сергія, «оскільки стан його здоров'я і моральності не дозволяють йому бути православним священнослужителем. Це відкрилося в його розгульний поведінці під час короткострокового перебування в Свято-Духовому монастирі», - йдеться в повідомленні Тамбовської єпархії.

«З 2005 року Тамбовська єпархія відомостями про місцезнаходження диякона Сергія Баранова не володіє. Єпархіальний суд Тамбовської єпархії розшукує заштатного клірика диякона Сергія Баранова для дачі пояснень», - наголошується в повідомленні єпархії.

Диякон РПЦ та УПЦ КП, що приміряв митру, стає католиком
Унікальний , написаний власноруч минулого року дияконом-відступником, чудово описує його плани служіння в Київському Патріархаті. Однак, як видно, йому все це не підійшло. Ті ж самі дифірамби, що колись виспівувались владиці-митрополиту Адріану (Старині) нині вже лунають на адресу католицького єпископа Владислава з  Чехії. Риторика та пієтет - той самий. Ось, як просто за одну мить із спражнього національного героя Росії стати зрадником і свого народу, і  своєї Церкви. Ще зовсім недавно Баранов викривав "брехунів, користолюбців та лицемірів" а нині сам ним став. Показово, що це сталось саме в час Великого посту.