Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 19 березня 2013 р.

Франциск закликав піклуватись "про все живе"

У Ватикані інтронізували нового Папу Римського Франциска. На площі Святого Петра у Римі зібралися понад 200 тисяч людей. У своїй проповіді душпастир зосередився на захисті довкілля, дітей, людей похилого віку та бідних, які, на його думку, "дуже часто є останніми, про кого ми думаємо". Папа Римський закликав "усіх, хто обіймає посади, відповідальні за економічне, політичне та соціальне життя", бути захисниками всього живого.

"Захищати все живе, захищати кожного чоловіка та кожну жінку, доглядати їх з ніжністю та любов'ю означає відкрити горизонт надії", - заявив Франциск. Без турботи про довкілля та людей, додав він, "відкривається шлях для руйнації, а серця затвердівають". "Не даймо передвісникам руйнації та смерті заважати розвитку цього світу", - сказав Папа.

Понтифік додав, що сам він має надихатись "найбіднішими, найслабшими, найменш важливими, тими, кого Матвій перераховує у повчанні про останній Божий суд: голодними, спраглими, жебраками, нужденними, хворими, ув’язненими".


Прийняв церкву до серця

Франциск залишив свою тимчасову резиденцію Санта-Марта незадовго до 10:00 за Києвом, після чого у відкритому автомобілі вирушив до площі, де привітав вірян.

Вони тримали прапори та вигукували: "Хай живе Папа!".

Він навіть зійшов з папамобіля та підійшов до огорожі, щоб благословити чоловіка з інвалідністю.

Ісаак Адроамабе з Уганди, який спостерігав за Папою на площі, сказав, що, на його думку, Франциск "дуже скромний, і прийняв церкву до свого серця".

"Мені від подобається, тому що він любить бідних", - сказав семирічний П'єтро Лоретті.

Коли Папа Франциск увійшов до Базиліки Святого Петра, він спустився до гробниці святого та вклонився йому.

На площі понтифіку вручили папську мантію з вовни ягнят та "каблучку рибалки" - перстень, на якому зображений святий Петро, який був рибалкою.

Проте, на відміну від каблучки Бенедикта XVI, перстень Франциска зроблений не з чистого золота, а з позолоченого срібла.

Прийнявши мантію та каблучку, Франциск офіційно став 266-м Папою. Кардинали засвідчили йому свою покору, після чого офіційно почалась інтронізаційна меса.

За словами римського кореспондента ВВС Тома Роббінса, деякі урочистості під час церемонії Папа попросив пропустити.

Папа Франциск, відомий в миру як Хорхе Маріо Бергольйо, став першим латиноамериканцем, який очолив Римо-католицьку церкву.

Під час першої аудієнції для журналістів він заявив, що хотів би бачити католицьку церкву "бідною церквою для бідних". Очікується, що його стиль правління буде скромнішим, ніж у його попередників.

Неформальний тон

За словами кореспондентів, під час своїх перших днів на посаді Папа Франциск надавав перевагу неформальному тону і, звертаючись до вірян, не зачитував заздалегідь написану промову, а імпровізував.

Новий Папа провів свою  першу аудієнцію для журналістів в зовсім іншій манері, аніж Бенедикт XVI. Як розповідає кореспондент ВВС у Ватикані Девід Віллі, Франциск говорив про етичні цінності, обираючи прості й зрозумілі слова, і продемонстрував присутнім неабияке почуття гумору. Папа каже, що обрав ім'я Франциска на честь святого Франциска Ассизького, який жив у XII столітті та уособлював "бідність та смирення".

Надихнув його взяти таке ім'я один з кардиналів - коли конклав оголосив перемогу Бергольйо, його бразильський колега прошепотів йому: "Не забудь про бідних". У той самий момент, зізнається новий Папа, він подумав про Франциска.

Після першої недільної меси, яку понтифік відслужив у невеликій і простій парафіяльній церкві Ватикану, Франциск попросив людей "молитися за нього".

Конклав кардиналів обрав Папу Франциска минулого тижня після того, як попередній понтифік Бенедикт XVI склав повноваження через поважний вік.

Бенедикт став першим Папою, який пішов з престолу за майже 600 останніх років.
За матеріалам bbc.co.uk