Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 20 березня 2013 р.

Храм "з матеріалу, що акумулюватиме молитви". Відео

У Краматорську на Донеччині за рекордно короткий час - півтора роки, священнослужителі та віряни звели незвичайний храм. 18 метрову дерев'яну церкву, Святого пророка Іллі, спорудили без єдиного цвяха. Нині тривають оздоблювальні роботи. Перше богослужіння запланували на серпень. Храм будують за давніми технологіями. Кількаметрові дерев’яні зруби поєднують між собою без жодного цвяха. На споруду вже пішло понад 160 кубів закарпатського лісу. Нині тривають роботи всередині. Допомогти звести храм у Краматорську приїхали десятки людей зі Львова та Вінниці. Микола Образ, м Львів: "Приїхав допомогти отцю. Не складно. Получається по дереву. З деревом робив".

Олексій Колодчук, Вінниця: "Для мене цікаво, бо перший раз таке будуєш. З кирпича положити і все, а з деревом цікаво працювати". Там буде хор, як в звичайній класичній церкві. Там притвор, вихід на хор. Далі прибудова буде – бібліотека. Обов`язково в центрі буде бібліотека Головний архітектор храму святого Іллі отець Василь. Він автор не менше двадцяти церков. Проте це перший дерев'яний. У минулому священнослужитель був лісничим, тож добре знається на породах дерева. Він не тільки підбирав сировину, але й самотужки створив креслення для храму.

Василь Іванюк, декан Краматорського деканату Українсько-греко католицької церкви: "Тут дуже важно провести правильно світло. Їх має бути небагато різних точок, але вони мають бути якісними, проводка якісна, якісні освітлювальні прибори. Окрім того, ми обробили спеціальною речовино піротексом".

Журналіст "5 каналу": "Товщина стін нового храму всього 15 сантиметрів. Завдяки властивостям матеріалу, це повністю смерека, все одно що тут була б цегляна стіна завтовшки один метр. Влітку в костелі буде прохолодно, а взимку тепло". Стіни в храмі оздоблять різьбленою деревиною, що спеціально привезли із Закарпаття. До кінця липня тут планують звести іконостас.

Степан Попадюк, священнослужитель: "Мені здається, що саме дерево, воно є трошки ближче для людини. Природний матеріал, який буде акумулювати наші молитви". Церква святого Іллі зможе прийняти одночасно до півсотні парафіян. Перші богослужіння тут планують провести вже в серпні.  

Юлія Божко, Євген Гончаренко, Краматорськ, Донеччина, "5 канал".