Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 16 березня 2013 р.

Папа виступив "за бідну Церкву для бідняків"

Журналісти на першій аудієнції у нового Папи Римського почули його позицію, щодо того, за яку Церкву він виступає. Папа Римський виправдав надії всього світу, адже заявив, що він "за бідну церква для бідняків", передає його слова агентство "Reuters". Саме через любов до бідних Папа і обрав собі ім'я, коли під час фінального голосування його кандидатура набрала необхідний для обрання мінімум голосів.  

"Поруч зі мною сидів мій великий друг кардинал Хуммес, він обійняв мене, поцілував і сказав:" Пам'ятай про бідних! "- Розповів Франциск. Понтифік зазначив, що саме тоді йому в голову прийшло ім'я Франциска Ассизького - святого бідних, святого мира. Нагадаємо, римським первосвящеником був днями обраний 76-й річний кардинал з Аргентини, Маріо Бергольо.

Як зазначають ЗМІ, будучи єзуїтом, він вів досить скромне життя. Архієпископ Буенос-Айреса, він жив у невеликій кімнатці в кафедральному соборі, їздив на метро та автобусах і деколи сам готував собі їжу. Ім'я Франциск понтифік узяв на честь двох святих, одного з засновника "Товариства Ісуса" Франциска Ксаверія і Франциска Ассизького, чиє життя вважається прикладом аскетизму.

Також сьогодні стало відомо, що Папа Римський Франциск 23 березня зустрінеться з почесним понтифіком Бенедиктом XVI. За інформацією агентства TMNews, Франциск відправиться до літньої резиденції Кастельгандольфо під Римом, де в даний час перебуває його попередник, на вертольоті о 12.00 за місцевим часом. Новообраний Папа вже спілкувався з Бенедиктом XVI. Їхня перша розмова по телефону відбулася незабаром після обрання Франциска на Апостольський престол.