Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 8 березня 2013 р.

Оголошено "чорний список" кандидатів-педофілів

Американська громадська організація SNAP, що об'єднує жертв священиків-педофілів, склала чорний список кандидатів у понтифіки, повідомляється на сайті організації. Список був представлений 6 березня на прес-конференції в Римі.У списку перераховані 12 кардиналів, яких SNAP підозрює в ігноруванні злочинів на сексуальному грунті або небажанні сприяти їх розслідуванню.

Як пише The Times, до списку потрапили, наприклад, італійський архієпископ Анджело Скола і кардинал з Канади Марк Уелле, яких раніше називали в числі найбільш вірогідних претендентів на Папський Престол.Чорний список кардиналів був складений на основі публікацій у ЗМІ, судових позовів та свідчень жертв.

Крім 12 кардиналів зі списку, SNAP назвала імена 14 інших кардиналів, які не входять до числа фаворитів на виборах Папи, але до яких у SNAP також є претензії.Підготовка до виборів Папи Римського розпочалася у Ватикані 4 березня - незабаром після того як попередній понтифік Бенедикт XVI відрікся від престолу. Очікується, що в результаті серії нарад кардинали визначаться зі списком кандидатів, з яких потім у ході закритого голосування виберуть нового Папу Римського.

Як повідомлялося раніше, новий глава Римської Католицької Церкви буде обраний не пізніше Пасхи, яка цього року випадає на 31 березня.