Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 6 березня 2013 р.

Кирило приїде як гість, але веде себе як господар

Попередньою датою святкування 1025-річчя Хрещення Русі призначено 26 липня. На урочистості планує прибути глава Російської православної церкви патріарх Кирило (Гундяєв), але він відмовляється бути там, де перебуватиме голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко). "Для патріарха Кирила стало доброю традицією приїжджати до Києва у дні, коли церква відзначає Хрещення Русі. Не має наміру він відмовлятися від своїх планів і в цьому році. Але він однозначно не буде присутнім там, де з'явиться так званий патріарх Філарет", - заявив виданню "Коммерсант-Украина" секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук. Зокрема, мова йде про офіційний захід.

Планується, що 26 липня в Києві у палаці "Україна" відбудеться церемонія за участю президента Віктора Януковича. На ній має бути і патріарх Філарет, який входить в оргкомітет з підготовки святкування річниці Хрещення Русі. Представники УПЦ КП до позиції РПЦ поставилися з подивом.

"Патріарх Кирило тут гість, і дивно, що гість диктує свої правила і обирає, з ким йому зустрічатися, якщо йдеться про державні заходи", - вважає секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря). За його словами, патріарх Філарет готовий бути присутнім на заходах за участю предстоятеля РПЦ.

"Для глави УПЦ КП це не проблема, враховуючи, що патріарх Філарет був одним з тих, хто висвячував в єпископи майбутнього патріарха Кирила", - зазначив архієпископ.

Кирило приїде як гість, але веде себе наче господар
Зазначимо, що поки точно невідомо, чи братиме участь у церемонії патріарх Філарет. Наприклад, він не брав участі в державних урочистостях з нагоди 1020-річчя Хрещення Русі. Однак перед формуванням оргкомітету (в який увійшли представники всіх українських православних церков, а також Української греко-католицької і римсько-католицької церков) глава УПЦ КП заявив, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі без участі Київського патріархату "може внести розкол в українське суспільство".