Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 13 березня 2013 р.

Бунт на церковному кораблі: Вінницькі проблеми

Вірні Вінницької єпархії УПЦ КП розділилися в своїх поглядах щодо рішення Священного Синоду про звільнення Архієпископа Онуфрія (Хаврука) з керуючого єпархією та призначення на його місце іншого владики. 13 березня 2013 року вірні Київського Патріархату на Вінниччині зустріли нового керуючого єпархією єпископа Михаїла (Бондарчука) та архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія (Думенка) з хлібом-сіллю та плакатами проти Патріарха Філарета, передає Православний Оглядач з посиланням на свого кореспондента у Вінниці.

Віруючі з плакатами, близько 20 людей, протестували проти звільнення з посади керуючого єпархією Архієпископа Онуфрія (Хаврука), а також проти самого процесу його відсторонення, який на їхню думку був несправедливим та принизливим, як для владики так і для частини прихожан.

«Ми вирішили вести себе по християнськи, не влаштовувати ніяких перешкод для єпископів, які прийшли помолитися до нашого храму, - говорить учасниця церковного пікету вінничанка Оксана Кобець. Її підтримують інші учасники. – Але мовчки споглядати на те, що відбувається ми також не можемо. Коли ми спокійно та мирно приїжджали до Київської патріархії з нашою біллю, то нас не вислухали, підсміхувалися над нами, вели себе не те, що не по-християнськи, а навіть не по людськи. А нашого владику Онуфрія не просто перевели до іншої єпархії, а зробили з нього посміховисько на всю Україну. Ми хочемо нагадати патріарху Філарету, що церква це не тільки він та Синод, а також віруючі люди, і якщо ви не хочете приймати їхню точку зору на якесь питання, то принаймні навчіться людей вислуховувати. Ми не Москва і не Ватикан, в Українській Православній Церкві голос мирян завжди мав важливе місце. І якщо Патріарх та його оточення про це забули, то ми хочемо їм про це нагадати».

Як повідомляє кореспондент Православного Оглядача, ніхто з єпископів з протестувальниками не спілкувався.