Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 14 березня 2013 р.

Свята простота: додому Папа поїхав на автобусі

Новообраний Папа Римський Франциск відмовився покинути Ватикан на особистому лімузині, віддавши перевагу мікроавтобусу. Про це повідомив офіційний представник Святого престолу Федеріко Ломбарді. За словами Ломбарді, замість офіційної машини для першої особи Ватикану Франциск поїхав на мікроавтобусі разом з іншими кардиналами. Потім Папа і кардинали повечеряли разом і Франциск (Хорхе Маріо Бергольйо) подякував усім за обрання.

За словами близьких соратників Франциска з Буенос-Айреса, новий Папа Римський - дуже проста людина, відома своїм смиренням. "Він ніколи не хизувався своїм постом. Він вимогливий чоловік, який називає речі своїми іменами, але не є "наглядачем", - сказав допоміжний єпископ Буенос-Айреса Рауль Мартін.Любить танго і живе з однією легенею. 

Свята простота: додому Папа поїхав на автобусі
Раніше повідомлялося, що ставши кардиналом, Бергорльйо також відмовився від службового лімузина і користувався громадським транспортом. У Буенос-Айресі він жив у невеличкому будинку і, за чутками, навіть сам собі готував їжу.

Новий Папа Римський. Біографічна довідка 

Хорхе Маріо Бергольйо був обраний новим Папою Римським у середу ввечері, 13 березня, після п'яти турів голосування. Для понтифікату він обрав собі ім'я Франциск. Він став першим єзуїтом і першим латиноамериканцем за всю історію папства. Крім того, Бергольйо став першим неєвропейцем за понад 1200 років.

Офіційна інтронізація Папи Римського Франциска відбудеться 19 березня.