Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 18 березня 2013 р.

Предстоятель УПЦ прочитав Великий канон. Фото

18 березня, у понеділок першої седмиці Великого посту, за Великим повечір'ям в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні секретаря Предстоятеля УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського. 

За богослужінням Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словами настанови: 

«Молитва це той засіб, котрий приводить нас до Бога, Який дає нам дерзновення звертатися до Нього зі словами прохання і ми віримо, що за молитвами Церкви Сам Господь допомагає нам і посилає Свою благість, любов та милосердя. Ми маємо таке дерзновення до Бога, що важко й подумати, але його не використовуємо і в цьому наша біда. 

Молитва тоді буває достойною і спасає нас, коли ми хоча б деколи, повторюючи її слова, переймаємося добротою, довготерпінням та взаємною любов’ю. В дні Великого посту дуже багато значить прощати своїм ближнім, прощати незалежно від того, у якому відношенні вони знаходяться до нас. Якщо ми не прощаємо ближнім, тоді й не простить нам Отець Небесний. І ця заповідь надихає людину і посилає нову силу й нову благодать. Це так просто, це так сердечно, це так реально, що не спастися може тільки той, хто цього не бажає. Тому ті труди, які Господь пропонує нам, ми повинні приймати з радісним серцем і радісною душею, і радіти кожній годині кожного дня нашого життя. 

Свята Чотиридесятниця відкриває нам милість і благість Божу, Свята Чотиридесятниця дарує нам повну свободу, щоби ми мали доступ до Джерела нашої святості та усього святого і богоугодного. Нехай Господь укріпить кожного і укріпить його серце, щоби воно любило Бога і любило ближнього», - сказав, зокрема Архіпастир.