Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Православна художниця у Ватикані малює Пап. Відео

Російська художниця Наталія Царькова, яка пише офіційні портрети понтифіків, має увічнити на полотні Папу Римського Франциска, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Вона вже зобразила трьох римських пап. Її роботи прикрашають Апостольський палац та бібліотеку у Ватикані. Майстерня Царькової знаходиться за кілька кроків від Ватикану, втім, позувати сюди герої її портретів не ходять. Частіше вона сама навідується до Апостольського палацу.

Примітно, що офіційним портретистом пап римських стала православна християнка. 18 років тому московська художниця Царькова приїхала з виставкою в Рим. Її роботи сподобалися комусь з італійської аристократії, а потім ще вище. Після портретів впливових та заможних, вона отримала пропозицію з самого Ватикану. Спочатку Царькову запрошували на публічні аудієнції до Папи Івана Павла II, де вона робила замальовки, потім Святий престол затвердив ескіз.

Особисто художниця познайомилася з понтифіком, вже коли передавала йому портрет. Бенедикта XVI вона писала вже сміливіше. На портреті він сидить на своєму улюбленому троні з поруччям у вигляді янголів. "Один янгол живими очима дивиться на світ, а інший дивиться на Папу. Це мій маленький автопортрет", - розповіла художниця. Дещо важливе про цю роботу мисткиня зрозуміла лише після зречення Папи Бенедикта.

"Може це теж пророцтво. Я ось зараз згадала, мені з самого початку люди говорили, от як ніби він хоче встати (на портреті, - ред.)", - поділилася Царькова. Формальної посади у Ватикані Наталія не має. Віджартовується, що Рафаель був першим і теж без офіційного працевлаштування. А от гонорари від святого престолу - цілком реальні, однак засекречені.