Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 30 березня 2013 р.

Екуменізм: католики зустрічатимуть православну Пасху

Значна частина католицьких громад на території Ізраїлю, Палестинської автономії, Йорданії та Кіпру святкуватимуть Великдень в травні, тобто згідно юліанським календарем. Об'єднання дати святкування Великодня - це результат директиви Асамблеї католицьких єпископів на Святій Землі, виданої 15 жовтня 2012 року. Згідно з документом, упродовж двох років всі католики єпархій латинського обряду і різних східних обрядів відзначатимуть Великдень за юліанським календарем, тобто разом з православними Церквами, повідомляє Радіо Ватикану.

У цьому році Великдень відзначається 5 травня. Це буде свого роду пробою, яка не охопить Єрусалим і Віфлеєм, бо тут Великдень буде зустрічатися як і рагніше за григоріанським календарем. Таке виключення пояснюється, по-перше, дотриманням «Status quo», що регулює спільне життя християнських Церков в Святому Граді Єрусалимі, а по-друге, необхідністю враховувати наплив віруючих з усього світу в Єрусалим і Віфлеєм.

Католицькі громади іноземців в Тель-Авіві попросили церковну владу відзначати Великдень за григоріанським календарем також і тому, що вони зможуть скористатися вихідними днями, що  співпадають з єврейським Песахом.

Екуменізм: католики зустрічатимуть православну Пасху
Об'єднання дати святкування Великодня - вже котре десятиліття практикується в Йорданії і на Кіпрі викликало певне здивування маронітських єпископів. Незважаючи на це, ієрархи Святої Землі вважають дане нововведення важливим екуменічним і євангелізаційна кроком, хоча б тому, що члени однієї сім'ї і жителі одного села, що належать до різних громадам, тепер зможуть святкувати Пасху в один день, даючи також важливе свідчення єдності сусідам-нехристиянам . Остаточне рішення по даті святкування Пасхи, що вимагає схвалення Ватиканом, має бути прийнято до 2015 року.