Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 31 березня 2013 р.

Франциск відзначає перший Великдень у ролі Папи

Папа Римський Франциск сьогодні відзначає свій перший католицький Великдень з моменту обрання понтифіком. У цей день він проводить месу на площі Святого Петра в Ватикані, після якої виступить з промовою, яка традиційно називається Urbi et orbi - До міста (Рима.- Ред.) та до світу. У християнському календарі Великдень - найважливіше свято.Під час великоднього богослужіння Папа звернувся до невіруючих та колишніх католиків, попросивши їх "зробити крок назустріч" Богу.

"Хай Ісус, що воскрес, увійде до вашого життя, зустріньте його як друга, з довірою: він - і є життя! Якщо досі ви тримали його на відстані, зробіть крок вперед, - наголосив Папа. - Він прийме вас з розкритими обіймами".

На початку церемонії у базиліці було темно - це символізувало гробницю, де за віруваннями був похований Ісус до свого воскресіння. Понтифік та паства тримали свічки.

Тривалість меси була скорочена - у Ватикані кажуть, так захотів сам Франциск.

Інший стиль

За словами кореспондента ВВС у Римі Девіда Віллі, 76-річний Франциск має свій особливий стиль спілкування з вірянами - він говорить простою мовою, володіє неабияким почуттям гумору та виголошує промови "без папірця".

Він здивував багатьох священнослужителів Ватикану тим, що харчується у загальній їдальні з іншими священиками, а більшість офіційних церемоній вважає нудними.

Замість того, аби переїхати до папських апартаментів, Франциск досі живе у гостьовій резиденції у Ватикані та запрошує звичайних людей на ранкові меси.

За декілька днів перед Великоднем Папа звернувся до жінок та мусульман.

У Чистий четвер понтифік омив та поцілував ноги юним злочинцям у в'язниці на околиці Рима, зокрема двом дівчатам та двом мусульманам, а під час богослужіння у Страсну п'ятницю говорив про "дружбу наших мусульманських братів та сестер" на близькому сході.

Після Великодня Папі доведеться зіткнутись з вирішенням ключових проблем церкви: бюрократії у Ватикані, майбутнього банку Ватикану та сексуальних скандалів.

Новий очільник Римо-католицької церкви, яка налічує 1,2 млрд вірян, був обраний 13 березня. Відомий в миру Хорхе Маріо Бергольо, Франциск став першим неєвропейським Папою за майже 1300 років.

Попередній понтифік, Бенедикт XVI, склав свої повноваження через свій вік.

Він став першим понтифіком, який пішов з престолу за майже 600 останніх років.

Джерело: ВВС Україна