Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 15 березня 2013 р.

Закрити цілувальник: медики проти давніх звичаїв

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Росії Григорій Онищенко в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви" порадив у Прощену неділю - завершальний день Масляної і останній день перед початком Великого посту, утриматися від поцілунків. Як відомо, за православною традицією в цей день люди просять один в одного пробачення і каються в своїх гріхах,  у храмах під час вечірнього богослужіння здійснюється чин прощення. За народним звичаєм у цей день прийнято цілувати того, кого пробачаєш. 

Онищенко порекомендував утриматися від обряду цілування в тих регіонах, де ще не закінчилася епідемія грипу та ГРВІ, повідомляє РІА "Новости".

"Неділя - Прощена, або Цілувальник. Всі повинні розцілуватися і попросити прощення. Ми попросимо утриматися від цього в тих регіонах, де ще не завершилася епідемія (грипу). Нехай всі задрять тим, у кого вона завершилася", - сказав Онищенко в ефірі радіостанції "Ехо Москви". 

Напередодні глава Росспоживнагляду повідомив, що 39 регіонів Росії пройшли пік захворюваності на грип та ГРВІ, вісім - знаходяться на піку, у трьох суб'єктах йде підйом. За словами Онищенка, прогнозується зниження захворюваності протягом двох тижнів.